Güncel Haberler

13 yaşındaki Nehir geleceğin 33 yıldız kız futbolcu adayı arasına seçildi

Samsun’un Havza ilçesinde yaşayan ve Samsun dış pazar kadın futbol takımında forma giyen Nehir Sezer, 15 Yaş Altı hazırlık kampına seçilmenin mutluluğunu yaşıyor.

Milli takımın futbol havuzunun iyileştirilmesi, kızlara fırsat eşitliği sağlanması amacıyla projeye katılan 2009-2010-2011 doğumlu 809 futbolcu adayı arasında, 25-30 yaşlarındaki Nehir, milli takım antrenörlerinin belirlediği 33 yıldız adayı arasında yer alıyor. oyuncular, yeteneklerini keşfedip hayallerine sonuna kadar destek oluyorlar. Ocak ayında TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Saha ve Antrenman Tesislerinde düzenlenecek kampa katılacak.

[Fotoğraf: AA]

Seçilen şampiyon adayları, Riva’da düzenlenecek kampta hem kişisel hem de futbol gelişimlerini destekleyecek eğitimler alacak.

Nehir, Havza İlçe Stadı’nda düzenli olarak antrenman yapıyor ve kamp gününü sabırsızlıkla bekliyor.

Nehir Sezer ise çok heyecanlandığını ve bu fırsatın kendisi için çok değerli olduğunu söyledi. Nehir, çok küçük yaşlardan beri futbolla ilgilendiğini söyledi.


“Altı yaşımdan beri futbol oynuyorum. Futbola olan ilgim, markete ekmek almaya giden çocukların pazarın yanında futbol oynadığını görünce başladı. İlk yaz aylarında erkeklerle birlikte yaz futbol okullarına gittim. Şimdi Samsun dış pazarının kadın futbol takımında futbol oynuyorum.”

Nehir, milli takımda kalıcı olarak kalmak istediğini vurguladı.


“Çocukluğumdan beri hedefim olan ve çok istediğim 15 Yaş Altı Milli Takım Hazırlık Kampı’na davet edildim. Çok mutluyum ve gururluyum. Amacım çok çalışmak ve Milli Takım’da istikrarlı olabilmek.”


Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]

Baba Osman Sezer, kızının her zaman yanında olduğunu ve hayallerinin peşinden gitmesinde ona destek olduğunu söyledi.


“Nehir hatırlayabildiği kadarıyla futbol oynuyor. Mahallede ve sitede erkek çocuğu olan tek kız olarak futbol oynamaya başladı. İlçede kız futbol takımı olmadığı için onunla birlikte yaz futbol okullarına gitti. Öğretmenlerimizin ve kulüp başkanımızın onayıyla erkek çocuklar bir futbol takımındaydı. İki yıl böyle geçti. “Daha sonra Samsun kadın futbol takımına katıldı. Altı yıl boyunca haftanın üç günü ileri geri seyahat ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Bu aynı zamanda zorlu bir süreçtir. Kızım, Samsun Dış Pazar Kadın Futbol Kulübü Başkanı Ali Akyüz ve öğretmenlerimizin desteğiyle gelişti. U15 kadın milli takımı “Takımın hazırlık kampına davet edildi. Bu bizim için büyük bir gurur. Çok onur duyduk. Kızım bundan sonra hayallerini gerçekleştirmek için daha çok çalışacak. Kızımın futbol oynama hedefi var.” Kadın milli takımında ve büyük kulüplerde, o günlerin gelmesini umalım.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu