Güncel Haberler

AFAD Başkanı Memiş’in 6 Şubat depremleri hakkındaki sözleriyle ilgili açıklama geldi: “Gecikme anlamında kullanmadı”

AFAD Başkanı Memiş’in açıklamalarına ilişkin Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklama sosyal medyada paylaşıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Açıklamanın bağlamdan çıkarıldığı tespit edilmiştir.”

“‘GEÇ’ DEMEK OLARAK KULLANILMADIĞI DİKKATE ALINDI”

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklama şöyle:

AFAD Başkanı OK Memiş’in “Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan açıklama, (6 Şubat depremi) Gecikme olmadı ama başaramadık” açıklaması manipülasyondur.

Söz konusu haber ve paylaşımlarda AFAD Başkanı OK Memiş’in açıklamalarının birbiriyle çelişkili olduğu algısı oluşturulmaya çalışılıyor.

AFAD Başkanı Memiş’in “başaramadık” ifadesini “gecikme” anlamında kullanmadığı, konuşmasındaki bir ifadenin bağlam dışına çıkarıldığı tespit edildi.

OK Memiş’in açıklaması şöyle:

“Devlet, 26 bin enkazda arama kurtarma yapmak zorunda kaldı. Dünya standartlarına göre bir binanın arama kurtarma ekibi 25 kişiden oluşuyor. Arama kurtarma kardeşlerimiz haftanın 7 günü 24 saat çalışamadığı için, 7 gün 24 saat 3 vardiya halinde çalışmaları gerekiyor yani en az 75 kişiden oluşuyorlar Peki 26 bin binaya kaç arama kurtarma personeli gönderilmesi gerekiyor 1 milyon 950 binden fazla. Sayı Dünyadaki toplam arama kurtarma personeli sayısı çok net değil ama akademik çalışmalara göre 750 bin. Yani dünyanın iki katı kadar arama kurtarma ekibini çağırsak bile ne yazık ki ararız. Kaynaklarımız ve kaynaklarımız uluslararası “Devlet, kaynakların yanı sıra toplam 35 bin arama kurtarma ekibini ilk saatlerden itibaren deprem bölgesine gönderdi, herhangi bir gecikme olmadı ama yapamadık. gelmediler, numara gelmedi. yıkım çok fazlaydı.”

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ünlü markaların boxerlarında kaçırılmayacak indirimler başladıÜnlü markaların boxerlarında kaçırılmayacak indirimler başladı
O ilde 55 yılın rekoru!  Karlara gömülen arabalar... Sokaklarda kayak yaptıO ilde 55 yılın rekoru! Karlara gömülen arabalar… Sokaklarda kayak yaptı
İstanbul'da ilginç olay!  1000 liralık taksi vergisini ödemek istemeyen kadın: "bana dokundun"İstanbul’da ilginç olay! 1000 liralık taksi ücretini ödemek istemeyen kadın: “Bana dokundun”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking