Güncel Haberler

CHP kirli siyasete ortak imza atmak zorunda değil

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Meclis’teki dört partinin imzaladığı ortak bildiride yer almayan partisinin hükümetin hedefi haline gelmesi üzerine bir açıklama yaptı.

Başarır, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu:

“AKP iktidara geldiğinde bölücü terör örgütünün başındaki o yaratık cezaevindeydi. 1999-2002 yılları arasında toplam 20 şehidimiz oldu. Bugün 21 yılda binlerce evladımız şehit oldu. Eylemlerle Ülkeyi bu noktaya getiren, terör yuvası haline getiren, sınır güvenliğini ortadan kaldıran bu partinin artık Meclis’te ortak imzayla kamuoyunun karşısına çıkmasını istemiyoruz.

-Üçüncü liderimiz bu terör örgütünün başını hapse attı. Onunla İmralı’da buluşmak Erdoğan’ın sorumluluğundaydı. Bu yüzden imza atmıyoruz. Yeter artık, her seçimde aynı hikayeyi duymaktan yorulduk. Terör sorunu ortak

-Mersin’de şehit olarak canımı verdim. Kimi suçluyorsun? Bu Parlamentonun bir bakanından bilgi istemek çok mu fazla? 12 şehidimizi kaybederken bütçe tartışılıyor. CHP tepkisini benzersiz bir şekilde dile getirdi. CHP’nin bu hassas konuda iradesini birleştirerek AKP’nin kirli politikasına ortak imza atması gerekmiyor. Bu vatan, bu bayrak, bu şehitler hepimizindir.

-Neden ulusal yas ilan edilmiyor dedik. Aynı zamanda TRT’de bir müzik programı vardı. 12 evladımız şehit olurken, Suudi kralının ölümü üzerine ulusal yas ilan edenler neden bu iradeyi gösteremiyor? Mehmet Şimşek bugün başsağlığı dilemedi bile. Kayıtlı.

-Tuğla evleri, sıvasız evleri, çatısız evleri bırakan şehitlerden bu hükümeti sorumlu tutacağız. O evi yaptıracaklardı. Şimdi aklına geldi mi? Neden şehitler hep evsizlerin evlerinden geliyor ve bazıları bunu politikleştiriyor? Bazı insanlar o kadar aşağılık oldular ki seçimlerde katillerinin videosunu paylaştılar. Başkan seçimi kazanmak için Karayılan’ın sahte videosunu paylaştı. Bir şehidin yolunu açalım, dünyayı yok edelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu