Güncel Haberler

Görevde olsaydım ne İsrail’e saldırı ne Ukrayna’da savaş olurdu

Eski ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin Maryland eyaletindeki Amerikan Muhafazakar Birliği’nin geleneksel Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nda (CPAC 2024) konuştu.

Trump, 4 yıl önce ABD Başkanı Joe Biden’ın seçilmesi halinde ülkenin sınırlarının kalkacağı, orta sınıfın büyük kısmının yok olacağı ve şiddet içeren suçların artacağı uyarısında bulunduğunu belirterek, “Her konuda haklıydık” dedi. ” dedi.

Trump, Biden’ın yeniden seçilmesi durumunda her şeyin çok daha kötü olacağını savundu.

Sınırı yasadışı bir şekilde geçen göçmenleri “yasadışı uzaylılar” olarak nitelendiren Trump, Biden’ın yeniden seçilmesi halinde göçmen sayısının 50 milyonu aşacağını, sağlık, refah ve eğitim sistemlerinin çökeceğini, çetelerin ABD topraklarını işgal edeceğini kaydetti.

Başkanlığı döneminde sınıra duvar ördüğünü iddia eden Trump, sınırın en güvenli halinde olduğunu savundu.

Biden ve “haydutlarının” yeniden kazanması halinde Çin’in ABD’yi domine edeceğini iddia eden Trump, “Çin’den 400 milyar dolar aldım. Pek memnun olmadılar. Sonra birdenbire Çin virüsü ortaya çıktı.” dedi.

Görevde olduğu dönemde herhangi bir savaş yaşanmadığını öne süren Trump, “Ben görevde olsaydım ne İsrail’e saldırı olurdu, ne de Ukrayna’da savaş olurdu.” dedi.

Üstelik Trump, İran’ın kendi döneminde iflas ettiğini, Hamas ve Hizbullah’ı finanse edemediğini, şimdi Tahran’ın yeniden zenginleştiğini açıkladı.

Trump, başkan olduğu dönemde terör örgütü DEAŞ’ı çok kısa sürede yok ettiğini vurgulayarak, görevlerini yapmaya yetkili olmayan askerlerle yaptığı görüşmelerden ders aldığını ve onların durumu tersine çevirerek terör örgütünü yok ettiğini söyledi. 4 hafta içinde.


“Siyasi bir rakip olarak karşınızdayım”

Biden’ın “olup bitenlerden” haberi olmadığını ancak çevresinde “çok kötü faşistler” bulunduğunu öne süren Trump, şunları söyledi: “Trump’a vereceğiniz bir oy, özgürlüğünüze verilen bir oy olacaktır. Bu, zulme karşı bir pasaport olacaktır.” söz konusu.

Trump, Biden’ın demokrasiye tehdit olduğunu söyleyerek, “Bugün sadece geçmiş ve gelecekteki başkanınız olarak değil, siyasi düşmanınız olarak karşınızdayım.” dedi.

Hakkında “eşkıyalar” tarafından gereksiz 4 soruşturma açıldığına dikkat çeken ve bunları “Stalinist tarzdaki mahkemelere” benzeten Trump, Biden ve çevresinin Amerika’nın özgürlüğünü yok etmeye çalıştığını iddia etti.

Trump, 16 milyon kişinin sınıra girdiğini ve bunların kim olduğunun bilinmediğini belirterek, “Biden’a ‘Sınır dışı edildin, defol buradan, ülkemizi mahvediyorsun’ diyeceğiz.” dedi.

“Çalışkan Amerikalılar için 5 Kasım Özgürlük Günü olacak.” Trump, yalancıların, dolandırıcıların, dolandırıcıların kıyametinin kopacağını söyledi ve kaydetti.

Ayrıca New York’taki kaçak göçmenlere ve Chicago’daki suç oranına dikkat çeken Trump, “Chicago’daki sorun bir günde çözülebilir, New York’taki sorun da yarım günde çözülebilir.” açıklamayı yaptı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking