Güncel Haberler

İsrail Savunma Bakanlığı’na bağlı sistemler hacklendi

Israel Hayom gazetesinin haberine göre hackerlar, Savunma Bakanlığı bilgisayarlarına sızarak “hassas bilgiler” elde ettiklerini duyurdu.

Haberde, Telegram gruplarında hassas bilgiler paylaşan hackerların bakanlığa bağlı sistemlere nasıl sızdıklarını ve bilgilere nasıl ulaştıklarını gösteren bir görüntü yayınladığı kaydedildi.


Bilgisayar korsanları, Savunma Bakanlığı'na ait bilgileri 50 Bitcoin karşılığında satışa çıkardı

Bilgisayar korsanlarının yayınladığı belgelerin İsrail Savunma Bakanlığı'na bağlı sözleşmelere ait olduğu ve ele geçirilen bilgilerin çeşitli forumlarda 50 Bitcoin (3,3 milyon dolar) karşılığında satışa sunulduğu iddia edildi.

Haberde, pek çok hassas bilgi ele geçirdiğini iddia eden hackerların İsrail'den 500 Filistinli mahkumun serbest bırakılmasını istediği iddia edildi.

Haberde, Savunma Bakanlığı'nın sistemlerine sızmanın diğer herhangi bir sızma türünden çok daha tehlikeli olduğu vurgulandı ve bunun İranlı bilgisayar korsanları ve diğerleri için stratejik bir hedef olduğu iddia edildi.

İsrail Savunma Bakanlığı konu hakkında bir açıklama yapmayı reddetse de bazı güvenlik kaynakları bakanlığın sistemlerine ihlal edildiğini doğruladı ancak çalınan bilgilerin hassas olup olmadığına ilişkin herhangi bir ayrıntı verilmedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu