Güncel Haberler

Kabataş Erkek Lisesi Logo Davası’nda Zafer Kazandı

İstanbul’da uzun süredir devam eden ve yoğun tartışmalara neden olan Kabataş Erkek Lisesi logosu davası sonuçlandı. İstanbul 20’nci Asliye Ticaret Mahkemesi, bu dava kapsamında Kabataş Erkek Lisesi logosunu kullanan iki özel okula karşı verdiği kararla önemli bir adım attı.

İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneği’nin başlattığı hukuki süreç, iki özel okulun Kabataş Erkek Lisesi logosunu izinsiz kullanmasıyla ilgiliydi. Dernek, yapılan incelemeler sonucunda, bu iki okulun logolarını Kabataş Erkek Lisesi’nden izinsiz olarak kullandığını tespit etmişti. Bu durum, Kabataş Erkek Lisesi logosunun izinsiz kullanılmasının önüne geçilmesi gerektiği yönünde bir talebi beraberinde getirdi.

Mahkeme, logonun sadece Kabataş Erkek Lisesi tarafından kullanılmasına hükmetti. Ayrıca, logonun tüm yazılı, basılı kataloglardan, etiketlerden, belgelerden, formlardan, broşürlerden, açık alanlardaki tabelalardan ve okul binasının üstünde yer alan tanıtım ve yol gösterme işaretlerinden çıkarılmasına, silinmesine, silinemiyorsa kaldırılmasına ve imha edilmesine karar verildi. Sosyal medya hesaplarındaki tüm paylaşımlarında da logonun silinmesine hükmedildi.

Bu kararla birlikte, Kabataş Erkek Lisesi’nin logosunun izinsiz kullanımına son verilmiş ve lisenin marka hakları güvence altına alınmış oldu. Kabataş Erkek Lisesi’nin logosu, artık sadece okulun kendine ait bir kimlik olarak kullanılacak ve diğer kurumlar tarafından izinsiz olarak kullanılmasının önüne geçilecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking