Güncel Haberler

Kuzey Marmara Otoyolu’nda akrobatik hareketler yapan motosikletlilere baskın – Son Dakika Türkiye Haberleri

Kuzey Marmara Otoyolu Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı trafik polisleri, çok sayıda ihbar üzerine ilk olarak gece saatlerinde otoyolda gösteri yapan motosiklet sürücülerini tespit etti.

Daha sonra motosikletlilerin bulunduğu yere girdi. 5 motosikletli yakalanırken, 2 motosikletli ise kaçtı.

Trafik polisleri motosiklet sürücülerine trafiği tehlikeye attıkları ve kask takmadıkları gerekçesiyle ceza keserken, 5 motosiklet ise dolaşımdan yasaklanarak bağlandı.

“BİZİM BAŞIMIZA OLDU”

Motosiklet sürücüleri Kuzey Marmara Otoyolu'nda akrobatik hareketler yaparak hem canlarını hem de yol güvenliklerini tehlikeye attı.

İlginç bir şekilde otoyolun asfalt yüzeyinde çok sayıda lastik izi vardı. Kolluk kuvvetleri harekete geçerken, başka bir motosikletli grubun da aynı rota üzerinden kaçtığı görüldü.

Ceza alan motosikletçilerden Muhammed Karakuş, “Oturup izliyorum. Motosikletleri hızlı sürüyorlar, bazen hareketlerini gözlemliyorum. Bazıları yapıyor, hepsi değil. Bazıları kaçtı. Arkadaşlar Suçlu değildik, ehliyetini kaybedenler vardı, biz de orada oturup izledik, ilk defa buraya geldim, arkadaşımdan duydum, o yüzden geldim.” dedi.

Motosikletçilerden Burak Aktaş, “Normalde buraya ilk defa geliyoruz. Burayı merak ettiğimiz için geldik. Aslında tehlikeli bir kazaydı ama yarım saat dururduk. Olmadı, ekipler geldi. İstesem de akrobasi yapamadım, “Bisikletim 125cc oldu” dedi.

Kuzey Marmara Otoyolu'nda trafik polislerinin kontrollerinin devam edeceği anlaşıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking