Güncel Haberler

Öğrencilere teknolojik cihaz ve internet desteğinin detayları belli oldu! İşte başvuru şartları

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruyla teknolojik cihazların desteklenmesine ilişkin başvuru koşulları belirlendi. Buna göre, satın alma tarihinde 26 yaşını doldurmamış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile açıköğretim programları dışındaki bir yükseköğretim programına kayıtlı öğrenciler başvuru yapabilecek. Cihazın vergiler dahil nihai satış fiyatı 9.500 lirayı geçemez ve cihaz ikinci el olamaz. Ayrıca satın alınan teknoloji cihazına ait elektronik faturanın bulunması ve faturanın destek alacak öğrenci adına TC kimlik numarası da dahil olmak üzere düzenlenmiş olması gerekmektedir. Satın alınan elektronik cihaza ait bildirilen IBAN numarasının da öğrenciye ait olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI SİSTEMİ ÜZERİNDEN YAPILACAK

Teknolojik cihaz desteğinden yararlanmak isteyen öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığı bilgi sistemi üzerinden başvuru yapabilecek. Talepler kimlik doğrulama ile yapılacak olup başvuruda teknolojik cihazın satın alındığı firmanın kimlik bilgileri, fatura numarası, fatura tarihi ve vergi kimlik numarası veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, telefon Adınıza kayıtlı numara, IBAN numarası, cep telefonu cihaz desteği için IMEI numarası ve Bakanlık tarafından sağlanan bilgiler.Gerekli diğer bilgi ve belgelerin sisteme girilmesi gerekmektedir.

Başvurular değerlendirildikten sonra şartları taşımayanlar reddedilecek ve sistem üzerinden bilgi verilecektir. Başvurunun kabul edilmesi halinde, telefon cihazı nihai satış fiyatının %44,44’ü ve BT cihazı nihai satış fiyatının %16,66’sı oranında hesaplanan teknolojik destek tutarı, Öğrencinin hesabına, Öğrencinin vermiş olduğu IBAN ile aktarılacaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na sistem üzerinden bilgi gönderilecek. Öğrenciler farklı türde cihaz desteklerinden yararlanabilecek ancak destek miktarı 5.500 Türk Lirasını geçemeyecek. İnternet üzerinden destek almak isteyen öğrenciler, bakanlığın bilgi sistemi üzerinden de başvuru yapabilecek. İnternet desteğinden yararlanmak isteyen öğrencilerin açık öğretim programları dışındaki yükseköğretim programlarına kayıtlı olmaları, 26 yaşını doldurmamış olmaları ve destekten yararlanacak telefon hattının öğrenciye ait olması gerekmektedir.

İnternet desteğinden yararlanmak için ilk talepler bugünden itibaren iki ay içinde iletilecek. (İHA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
4 büyükelçi atandı!  Kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı4 büyükelçi atandı! Kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı
Barış Yarkadaş ile Hacı Yakışıklı canlı yayında sinirler gerildi: Amacınız siyasiBarış Yarkadaş ile Hacı Yakışıklı canlı yayında sinirler gerildi: Amacınız siyasi
İzlanda'da sismik aktivite!  Birçok yolda çatlaklar oluştuİzlanda’da sismik aktivite! Birçok yolda çatlaklar oluştu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu