Güncel Haberler

Seçil Erzan davasında yeni gelişme! Futbolcular hakkında yapılan başvuruyla ilgili karar verildi

7 sanıklı ve aralarında spor dünyasından ünlü isimler Arda Turan, Emre Belözoğlu’nun da bulunduğu toplam 21 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla 252 yıla kadar hapis cezası istenen banka şube müdürü Seçil Erzan’ın yargılandığı duruşma öncesinde, Denizbank’ın yönetim kurulu üyeleri ve yetkilileri Fernando Muslera ve Selçuk İnan, çok sayıda futbolcu hakkında “tefecilik” suçundan şikayette bulunmuştu.

“KAMUYA AÇIK YARGILAMAYA YER YOK” KARARI

Oda TV’nin haberine göre, İstanbul Başsavcılığı, bu suçlamayla ilgili olarak tüm futbolcular hakkında “adli işlem yapılmasına yer olmadığına” karar verdi. Cumhuriyet Başsavcısı, kararında hukuki unsurların bulunmadığını belirtti. Aynı şikayet kapsamında Fatih Terim’in yardımcısı ve tercümanı Musa Mert Çetin hakkında da “kovuşturmaya yer olmadığı” kararı verildi.

Denizbank’ın “bankanın itibarına zarar verme” şikâyetiyle yaptığı itirazda, Emrah Çolak, Emre Çolak, Musa Mert Çetin ve Selçuk İnan hakkında cezai soruşturma yapılmasına yer olmadığı belirlendi. Oyuncuların avukatı Rezan Epözdemir ve söz konusu diğer isimler de suçlamalara karşı kendilerini savundu.

ERZAN’IN DURUŞMASI 24 MAYIS’A ERTELENDİ

Seçil Erzan’ın tutukluluğunun devamına karar verildi. Mahkeme, geçici kararında, Selçuk İnan’ın ifadesinin kabul edilmesi ve bankanın bazı üst düzey çalışanlarına duruşmada hazır bulunmaları için mektup yazılması yönünde Gaziantep’e talimat yazılmasına karar vererek duruşmayı 24 Mayıs’a erteledi.
Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

İlk sayfa
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Fatih Erbakan TIR'ında seçim kampanyası! Fatih Erbakan TIR’ında seçim kampanyası!
Bir suç örgütü daha çöktü!  Yakalandılar Bir suç örgütü daha çöktü! “Memocan” ve 26 kişi yakalandı
Süleyman Soylu'nun 'İkinci Bahar' şarkısı! Süleyman Soylu’nun ‘İkinci Bahar’ şarkısı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu