Güncel Haberler

Son dakika | Erdoğan’dan Ramazan Bayramı mesajı! Enflasyonla mücadele için parantez açtı: ‘Net şekilde göreceğiz’

Son haber: Bayram mesajında ​​terörle mücadeleden son seçim sonuçlarına kadar pek çok konuya değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyonla mücadele konusunda da bir parantez açtı. Erdoğan ayrıca önümüzdeki 4 yılda seçim yapılmayacağını belirterek, “Bu dönemi hedeflerimize ulaşmak için kullanacağız” mesajını verdi.

ERDOĞAN'DAN BAYRAM KUTLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ramazan Bayramı münasebetiyle yayınlanan video mesajındaki konuşması şöyle:

Aziz milletim, aziz kardeşlerim. Sizleri en derin duygularımla, sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Mübarek Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Başı rahmet, merkezi mağfiret, sonu sonsuz azaptan kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha geride bırakarak bayrama hep birlikte ulaştık.

Bayramın ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlikler getirmesini diliyorum. Bize sevdiklerimizle birlikte sağlıklı ve eğlenceli bir bayram daha yaşattığı için Allah'a şükrediyorum.

“Gazze'ye 45 bin tondan fazla yardım malzemesi gönderdik”

On bir aylık padişah Ramazan'ı, Gazze'de olduğu gibi kalbimizin farklı köşelerinde yaşanan acı ve zulmün de etkisiyle ağır bir yürekle karşıladık. 7 Ekim'den bu yana Gazze sadece kalbimizde değil, tüm insanlığın vicdanında kanayan bir yaradır. Savaş sırasında dokunulmaması gereken hastanelerin, okulların, kiliselerin, camilerin kasten bombalandığı bir vahşet sahnesiyle karşı karşıya kaldık. İsrail saldırılarının ardından 33 bin Filistinli şehit oldu, 75 binden fazla kardeşimiz de yaralandı. Hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Türkiye olarak bugüne kadar bölgeye gönderdiğimiz toplam insani yardım miktarı 45 bin tonu aşarak bu zor günlerde Filistin halkının yanında olduğumuzu gösterdik. Allah'ın izniyle bundan sonra da Gazze'de akan kan bitene ve Filistinli kardeşlerimiz, başkenti Doğu Kudüs olan, 1967 sınırlarına dayalı özgür bir Filistin devletine ulaşana kadar desteğimizi sürdüreceğiz.

Dış politikada bu adımları atarken gündemimizin ilk sıralarında yer alan deprem bölgesini asla ihmal etmiyoruz. Yüzyılın birliğini ortaya koyarak yüzyılın felaketinin yaralarını hızla sarıyoruz. Şu ana kadar 80.000'e yakın afet konutu ve köy evini tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettik. Her ay 15-20 bin konut yaparak bu sayıyı yıl sonuna kadar 200 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Bu süreçte aynı zamanda riskli yapı stoğuna sahip şehirlerimizi depreme karşı daha dayanıklı hale getirmek için de çalışıyoruz.

PKK'dan FETÖ'ye, DEAŞ'a kadar terör örgütlerinin ülkemizin birliğine, halkımızın huzuruna karşı nefes almasına izin vermiyoruz. Terör bataklığını kökünden kurutma stratejimizi kararlılıkla uyguluyoruz.

ENFLASYONLA MÜCADELE MESAJI

Ekonomik alanda ise hayat pahalılığı ve enflasyonla mücadele en hassas olduğumuz konudur. Millet olarak bizi ve tüm dünyayı üzen bu sorunu Allah'ın izniyle çözmeye kararlıyız.

iStock-1457185956

Uygulamaya koyduğumuz ekonomik programın olumlu etkilerini yılın ikinci yarısından itibaren daha net görebileceğiz. 31 Mart seçimlerinin başarıyla tamamlanmasıyla ortaya çıkan 4 yıllık seçimsiz dönemi bu hedeflere ulaşmak için kullanacağız.

Türkiye'nin ortak vatanımız, demokrasimizin ortak değerimiz olduğu anlayışıyla hep birlikte çok çalışıp üreteceğimizi, birlikte çalışacağımızı umuyoruz. Türkiye yüzyılı vizyonumuzu gerçekleştirene kadar bize ne dinlenme, ne dinlenme, ne soluklanma olacak. Allah'ın bize yardım etmesini diliyorum. Bu vesileyle, 31 Mart seçimlerinde sandık başına giden ve iradesine sahip çıkan tüm vatandaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Seçimlerden rekabetin çok yüksek olduğu bir dönemde çıkan aziz milletimizden, bayramın manevi iklimini kırgınlıkları giderme fırsatına dönüştürmesini özellikle rica ediyorum.

GÜNCEL TRAFİK DİNLEME

Tatile veya tatile çıkan tüm vatandaşlarımdan trafik kurallarına uymalarını bekliyorum. Ramazan Bayramının kalplerimize huzur, ülkemize esenlik, dünyamıza ve mazlum coğrafyalara huzur getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyor, sizleri bir kez daha sevgiyle selamlıyorum. İyi tatiller. Güvende ve sağlıklı kalın.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İnanılmaz anlar!  Çıldırdıİnanılmaz anlar! Çıldırdı
Lahmacun Sipariş Tartışması: İftardan Sonra Geri Dönüp Terör Yaydılar!Lahmacun Sipariş Tartışması: İftardan Sonra Geri Dönüp Terör Yaydılar!
CHP Türkiye'nin İsrail kararına destek verdiCHP Türkiye'nin İsrail kararına destek verdi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu