Güncel Haberler

Sosyal medyada trend topic oldu! Uyarı geldi: Bu tuzağa dikkat!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci, vatandaşları sosyal medya üzerinden uyardı. “Neden profilime bakıyorsun” başlığının kimlik hırsızlarına tuzak olduğunu ve bilgilerin üçüncü kişilerle paylaşıldığını iddia etti.

Değirmenci, şunları kaydetti:

“Şu anda listelenen ‘Neden profilime bakıyorsun’ hashtag’i kimlik hırsızları için bir tuzaktır ve haklarında soruşturma başlatılmıştır.

Sosyal medya hesaplarında bazı uygulamalara izin veren kullanıcılar, bilmeden özel bilgilerini ve şifrelerini üçüncü kişilerle paylaşarak veri güvenliğini riske atmaktadır.

Başvuruları onaylayarak, “farkında olmadan” yabancıların sosyal medya arkadaş listenize erişmesine, herkese açık profil bilgilerinize erişmesine, sizin adınıza paylaşım yapmasına veya beğenmesine, şifre bilgilerinizi değiştirmesine izin vermiş olursunuz.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ortadoğu'da yeni kriz!  koz "Bu korkunç bir gün" O ilan etti: Ortadoğu’da yeni kriz! Trump şunu duyurdu: “Korkunç bir gün”: “Başkan olsaydım…”
İstanbul kilise saldırısıyla ilgili 2 saldırgan yakalandı!  Bakan Yerlikaya açıkladı: İstanbul kilise saldırısıyla ilgili 2 saldırgan yakalandı! Bakan Yerlikaya, “Saldırganların yabancı uyruklu ve DEAŞ üyesi olduğuna inanıyoruz.”
Haliç'te araçlar yolda mahsur kaldı, birçok yer beyaza büründü!  İstanbul'a kar geldiHaliç’te araçlar yolda mahsur kaldı, birçok yer beyaza büründü! İstanbul’a kar geldi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu