Güncel Haberler

Teknoloji facia getirdi: Ameliyat robotu hastayı öldürdü… Skandal iddialar!

2022 yılında kolon kanseri tedavisi için ameliyat edilen ve “da Vinci cerrahi robotu”nu kullanan 78 yaşındaki Sandra Sultzer, sağlığına kavuşamadı. Sultzer’in iyileşme umuduyla girdiği ameliyat sırasında robotun hatası nedeniyle hayatına mal olacak bir süreç başladı. Zavallı kadının ince bağırsağı yanık izleriyle kaplıydı ve bir delik oluşmuştu. Son darbe ise bu deliğin ciddi bir kayıp yaratması oldu…

DailyMail’in haberine göre, ameliyatın ardından sağlıklı kalamayan ve durumu kötüleşen Sultzer’in, şiddetli karın ağrısı ve yüksek ateş belirtileri göstermesinin ardından hayatını kaybettiği açıklandı.

DOKTORLAR DİKKAT ETMEDİ

Kolon kanseri dışında herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan Sultzer’in ailesi, hastane yönetimine dava açma kararı aldı. Sultzer’in eşi, bir cerrahın dört kollu makineyi çalıştırdığını kamera aracılığıyla izlediğini belirterek, “Bu ameliyat karımın ölümüne neden oldu” dedi.

SKANDAL AÇIKLAMALAR!

Dilekçede, robotun gerektiği gibi kullanılmadığı, hastaların sağlığının göz ardı edildiği, robotun etrafındaki kapağın eksik olduğu ve elektrik kaçakları meydana geldiği belirtildi. Robotun neden olduğu yanığı doktorların fark etmediğine de dikkat çekildi.

Olayla ilgili devam eden soruşturmanın yanı sıra davada da karar bekleniyor.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ortadoğu'da yeni kriz: Refah!  İfadeler birbirini takip ediyor: Ortadoğu’da yeni kriz: Refah! Açıklamalar birbirini takip ediyor: “Ciddi sonuçları olur”
Havada korkunç ölüm!  Ağızdan ve burundan Havada korkunç ölüm! Ağzından ve burnundan “litrelerce kan” çıktı.
Ümit Özdağ ilk kez konuştu!  Sinan Oğan'ın soruya verdiği yanıt gündem olduÜmit Özdağ ilk kez konuştu! Sinan Oğan’ın soruya verdiği yanıt gündem oldu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking